Det var en del folk på hundehytten på formiddagen i dag og. Deilig det å ha mulighet til å trene på dagtid 🙂
Viva
- Hun fikk ta stigen noen ganger og var lykkelig for det.
Zille
- Stige: nydelige felt
- Vippe: jeg må stå foran vippen og sperre med hele meg for å unngå at hun hopper av før den slår i bakken. Hun er for utålmodig, og det kan jeg skjønne. Hun er så lett at det tar lang tid før den er helt vippet ned.
- Føring: nå søker hun hindrene flott med god avstand.
Liz:
- Mønet: hadde det på lav høyde. Bruker leke som target og får en flott stopp helt nederst.
- Stige: bruker leke som target der og. Har nydelig fart over. Og hun prøver å skjønne hva det er jeg vil på feltet 😉 Ser tydelig at hun prøver å gjøre det riktig
- To hopp: kjørte både innkalling og fremadsending. Må bruke medhjelper for å trekke henne fremover.
- Kombinasjon med hopp – rør – hopp – rør (stod i en sirkel): hun er så førervar at jeg har problemer med å få henne til søke fremover. Men det kommer nok etterhvert – er ikke bekymret for det.
Formiddagstrening…..å det hørtes herlig ut!!! Er noe annet enn å sitte på et trøtt kontor foran pc en!
Hva tror du forresten om å bruke ball som target etter stige og møne? ( tenkte på da å legge den igjen som en «godbitskål» og jeg snakker om en stor ball som han ikke kan ta i munnen….)? Kom på det når jeg leste at du bruker leker som target.