Fredags formiddag hentet jeg Hilde og Solo og vi kjørte oppover til Lillehammer.
Latteren satt løst da vi så hytten vi hadde fått tildelt på campingen; den het «Elveoset» og vel… vakker var den ikke og ja – den stod omtrent i ett elveos 🙂
Lørdags morgen kjørte vi opp til Birkebeineranlegget, og det var en perfekt plass å ha stevne!
Liz og meg fortsatte prosjekt «bli kjent på banen» og følgende ble læringen etter denne helgen:
- Vi blir flinkere og flinkere til avstandsføring (på bildet under så startet jeg sammen med henne og sendte henne frem over hopp, lengre, enda ett hopp, inn i røret og så møttes vi når hun kom ut av røret slik at jeg fikk sendt henne riktig opp på stigen!)
- Vi disket «bare» tre av fire løp!
- Hun kan løpe enda fortere
- Vi hadde veldig lite riv
- Hun snur hodet sitt over hvert eneste hinder for å få med seg hvor vi skal
- Jeg begynner å få til høyre og venstre
- Vi må finne ut hvordan jeg kan få en solid stopp på feltene hennes selv om jeg er langt bak henne
- Å la henne få ha kongen i startområdet hjelper henne til å holde seg relativt rolig og avbalansert før start
- Bli på start? Det har hun helt glemt hva er!
- Jeg briefet kun hennes linje; jeg aner jo nesten ikke hvor jeg kommer til å være i forhold til henne – hvor stor avstanden kommer til å være
- Etter å ha jobbet mye svinger så mister hun mye av fremdriften sin
Det er slitsomt å være på stevne (Morten og Pondus)
Lørdags kvelden grillet vi nede ved Elveoset. Gro, Morten, KariO, KariF, mammaF, Hilde og meg hadde en hyggelig og fnisete kveld sammen.
Hilde og meg valgte å bli over til mandag. Søndags kvelden tilbrakte vi på hytten til Malin sammen med hennes familie. Veldig hyggelig 🙂 Og mandagen reiste vi opp igjen til Sjusjøen og tok en god tur på høyfjellet. Det var balsam for kropp og sjel og gå på tur der oppe, og vi var så heldige at vi klarte å styre unna regnet!
Mine tre vakre jenter.
970 meter over havet
Zille tok seg en deilig avkjølende pause 🙂
Dette høres absolutt ut som en god helg, og ikke minst en god vei for deg og Liz. Stå på Nina, dette blir bra 🙂
Takk for en kjempefin helg 🙂 Det skal bli spennende fremover å følge deg og Liz 🙂
det er bare å jobbe på! skam den som gir seg;)
Åhhh – jeg vil også på fjellet…..
Takk for en hyggelig helg og ikke minst god potetsalat!
Må du blogge igjen a??