Jeg har spandert på meg ett nytt objektiv (Canon EF 85mm 1:1.8) og har brukt en del tid den siste uken på å leke meg 🙂 Artig artig. Nå begynner jeg å bli komfortabel med kombinasjon av manuelle innstillinger, objektivet og blitz / ikke blitz. Gleder meg til å ta mange portrettbilder i julen 🙂
Her er noen av kveldens bilder; Liz og Mie begynner å bli riktig så flinke til å møte kameraet mitt 🙂
Morsomt med virkningen av skarpheten jeg får når jeg bruker 1.8 i dybde 🙂
åååååååå jeg vil og ha et 85mm objektiv- Bra jobba Nina- det er bare så utrolig skarpt. Manuelt er morsomt. hihi ler av første bilde ditt. Sitter du under teppet også.. Nydelige hunder dah!
Grattis med nytt objektiv, har det samme i 50mm 🙂
Gratulerer 😀 Så ble det fin julegave til deg selv i år også 😀 😀 Kjempeflotte bilder.
Jeg tipper det kommer et par bilder til av hundene. Det er alltid gøy å lære seg det nye, du er bra på å kjøpe gode julegaver til deg som vi også kan ha glede av. Gleder oss til forsettelsen.
Herlige sofakos bilder Nina! …
Spennende fokusområder … 😉
Neste å lære seg er Unsharp Masking … sjekk ut: http://en.wikipedia.org/wiki/Unsharp_masking og http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/unsharp-mask.htm
Ha en herlig dag!
ååååå ….sååå fine!!! Jeg likte spesielt godt det siste bildet 🙂 Si fra når du tar oppdrag!! GOD JUL!!!!!I går var jeg og Timo og trente agility i ridehallen for første gang!!
Lur julepresang til deg selv 🙂
Utrolig flotte bilder! Alltid gøy å kjøpe julepresang til seg selv 🙂
Så fine bilder, likte spessielt det øverste og det nederste 🙂